Spotkania modlitewne Wydarzenia ogólnopolskie

Wesele Wesel 2022 w Łopocznie

W dniach 28-31 lipca 2022 odbyło się w Łopocznie XXVIII Ogólnopolskie Spotkanie Małżeństw, Które Miały Wesela Bezalkoholowe „Wesele Wesel”.

Tradycyjnie na to doroczne spotkanie ewangelizacyjno-formacyjne zaprosiło Stowarzyszenie Wesele Wesel pod duszpasterską opieką ks. prał. Władysława Zązla. Korzystaliśmy z uprzejmości Wspólnoty Ognisko Miłości w Łopocznie z jej duchowym kierownikiem ks. Mirosławem Bieleckim, która udostępniła swój dom rekolekcyjny oraz posługiwała uczestnikom.
Do Łopoczna przyjechało 30 małżeństw z różnych zakątków Polski. Program obejmował ciekawe konferencje o tematyce historycznej, religijnej i trzeźwościowej oraz zwiedzanie okolicznych atrakcji turystycznych Szerzej piszemy o tym na stronie www.weselewesel.pl
Niezwykle cennym elementem spotkań jest dzielenie się swą drogą do wesela bezalkoholowego. I w tym roku nie brakowało barwnych, czasem nawet zabawnych historii. Dla jednych była to oczywistość wynikająca z zaangażowania w ruch oazowy. Dla innych złe doświadczenia w najbliższym otoczeniu. Czasem potrzeba wykazania się męskością. Innym razem świadomość wagi wyborów, które się dokonuje od pierwszych chwil małżeństwa. Wreszcie są tacy, którzy patrzyli w przyszłość, myśleli, jak być dobrym ojcem, dobrą matką dla swych dzieci. Zawsze jednak była to decyzja twórcza, wyzwalająca osobiste zaangażowanie.
I za każdym razem, choć czasem rodzina miała obiekcje czy opory, wesele bezalkoholowe było absolutnym sukcesem. Dopisywała frekwencja i dominowało zdumienie, że można się doskonale bawić bez alkoholu.
Stowarzyszenie Wesele Wesel organizując doroczne „Wesela Wesel”, krzewi ideę wesel bezalkoholowych i promuje trzeźwy styl życia, aby odnowić cześć katolickiego ślubu, a tym samym szacunek dla katolickiej rodziny.
Bóg stwarzając człowieka na swój obraz i podobieństwo, obdarzył go rozumem, aby go rozumnie czcił, w szczególności przy okazji uroczystości religijnych takich jak ślub i wesele, co w logiczny sposób wyklucza picie na nich alkoholu. Stawką nade wszystko jest nasza wieczność.
Św. Piotr Apostoł wzywał: „Czuwajcie i bądźcie trzeźwi. Bo diabeł jako lew ryczący krąży i patrzy, kogo by pożreć” (1 P 5,8).
Dziś niestety sama wiedza nie przekonuje ludzi do działania. Nie przekonują ani łzy dzieci ani, ich nieszczęście w postaci syndromu FAS. Świat potrzebuje świadków, że na wskroś katolickie życie nie tylko jest potrzebne, ale i możliwe.
Dlatego do Łopoczna przybyły małżeństwa, które miały wesela bezalkoholowe, z dziećmi a także z wnukami, by swoją obecnością dać świadectwo prawdzie, że Bóg nie tylko wymaga, ale i dopomaga. Tym świadectwem przyczyniają się do poprawienia dobrostanu swojej, ale także innych rodzin, rozwoju gospodarki, polepszenia wizerunku Polski, zbawienia wszystkich, służąc w ten sposób Państwu i Narodowi.

Mieczysław Kłopotek, sekretarz Zarządu Stowarzyszenia Wesele Wesel
zrzeszające małżeństwa, które miały wesela bezalkoholowe

Może cię zainteresować

    Zapisz się do newslettera