Powiadomienia

Multimedia

Dziękczynienie za 40 lat Krucjaty Wyzwolenia Człowieka

Diecezja Kaliska

8go czerwca 2019roku ,w Parafii App. Piotra i Pawła w Kaliszu w wigilię Zesłania Duch Świętego, członkowie KWC świętowali wraz z parafianami i innymi wspólnotami parafialnymi – Apostolatem Maryjnym, Kołem Żywego Różańca oraz z delegacjami krucjatowiczów z diecezji.

Zawsze jest z nami Bł. Ksiądz Jerzy Popiełuszko- obecny w relikwiach, którymi opiekuje się KWC.

Obecny był parafialny opiekun krucjatowiczów , Ks. Aleksander Piekielny, który słowem i modlitwą wspierał nasze spotkanie. Organista - Pan Dominik oraz młodzi ludzie z Ostrowa Wlkp., Kościelnej Wsi i parafialnej Scholii podjęli oprawę muzyczną.

Świętowanie rozpoczęliśmy pod przewodnictwem Ks. Prałata St. Tofila- proboszcza parafii o godz.18.00 modlitwą rozważań różańcowych w intencji dziękczynnej oraz o wyzwolenie z nałogów dla potrzebujących duchowego wsparcia połączone z Nabożeństwem do Najświętszego Serca Jezusa

Podczas Mszy Świętej parafialnej podjęliśmy posługę w Liturgii Słowa. Na nabożeństwie dziękczynnym Ks. Aleksander podkreślił jak ważna jest w człowieku przestrzeń, którą daje nam Duch Święty, jak jego moc daje nam siły do zmian w sobie .

3 świadectwa osób z KWC ukazały nam, że jest to żywa prawda a Bóg uzdrawia swoją mocą .

Cytat z zawartych treści w modlitewnym trwaniu : „Piętrzący się lęk i gniew, czy brak wspólnego języka, coraz mocniej narusza wewnętrzny pokój serca, tak, że człowiek zaczyna nieproporcjonalnie agresywnie reagować na przejaw prawdziwych czy domniemanych zagrożeń. Również poczucie bezradności i zagubienia wobec coraz szybszych i powszechnych zjawisk socjologicznych, gospodarczych czy technologicznych może sprowokować pokusę ucieczki, czy porzucenia odpowiedzialności za własne życie czy najbliższych, a także świat. Dlatego też jedyną rzeczą rozsądną, by przetrwać ten trudny czas, jest czerpanie bezpośrednio z mocy łaski, by obronić nadzieję naszego powołania (por. Ef 1, 18-19), oraz ze światła mądrości pochodzącej z góry (por. Jk 3,17). Droga Ducha Świętego, Ducha Miłości, wydaje się najbardziej właściwa w czasie, gdy odczuwa się tak drastycznie brak miłości.”

Przy wspólnym poczęstunku w trwając w jedności uczniów Chrystusa mogliśmy dzielić się życiem i porozmawiać z Księdzem Aleksandrem .

Dziękujemy za obecność i włączenie się parafian, krucjatowiczów i zaprzyjaźnionych osób z Ostrowa Wlkp., Kościelnej Wsi, Gołuchowa, Cieszęcina, Nowych Skalmierzyc i z parafii kaliskich.