Powiadomienia

Multimedia

Dziękczynienie za 40 lat Krucjaty Wyzwolenia Człowieka

Diecezja Kaliska

8go czerwca 2019roku ,w Parafii App. Piotra i Pawła w Kaliszu w wigilię Zesłania Duch Świętego, członkowie KWC świętowali wraz z parafianami i innymi wspólnotami parafialnymi – Apostolatem Maryjnym, Kołem Żywego Różańca oraz z delegacjami krucjatowiczów z diecezji.

Zawsze jest z nami Bł. Ksiądz Jerzy Popiełuszko- obecny w relikwiach, którymi opiekuje się KWC.

Obecny był parafialny opiekun krucjatowiczów , Ks. Aleksander Piekielny, który słowem i modlitwą wspierał nasze spotkanie. Organista - Pan Dominik oraz młodzi ludzie z Ostrowa Wlkp., Kościelnej Wsi i parafialnej Scholii podjęli oprawę muzyczną.

Świętowanie rozpoczęliśmy pod przewodnictwem Ks. Prałata St. Tofila- proboszcza parafii o godz.18.00 modlitwą rozważań różańcowych w intencji dziękczynnej oraz o wyzwolenie z nałogów dla potrzebujących duchowego wsparcia połączone z Nabożeństwem do Najświętszego Serca Jezusa

Podczas Mszy Świętej parafialnej podjęliśmy posługę w Liturgii Słowa. Na nabożeństwie dziękczynnym Ks. Aleksander podkreślił jak ważna jest w człowieku przestrzeń, którą daje nam Duch Święty, jak jego moc daje nam siły do zmian w sobie .

3 świadectwa osób z KWC ukazały nam, że jest to żywa prawda a Bóg uzdrawia swoją mocą .

Cytat z zawartych treści w modlitewnym trwaniu : „Piętrzący się lęk i gniew, czy brak wspólnego języka, coraz mocniej narusza wewnętrzny pokój serca, tak, że człowiek zaczyna nieproporcjonalnie agresywnie reagować na przejaw prawdziwych czy domniemanych zagrożeń. Również poczucie bezradności i zagubienia wobec coraz szybszych i powszechnych zjawisk socjologicznych, gospodarczych czy technologicznych może sprowokować pokusę ucieczki, czy porzucenia odpowiedzialności za własne życie czy najbliższych, a także świat. Dlatego też jedyną rzeczą rozsądną, by przetrwać ten trudny czas, jest czerpanie bezpośrednio z mocy łaski, by obronić nadzieję naszego powołania (por. Ef 1, 18-19), oraz ze światła mądrości pochodzącej z góry (por. Jk 3,17). Droga Ducha Świętego, Ducha Miłości, wydaje się najbardziej właściwa w czasie, gdy odczuwa się tak drastycznie brak miłości.”

Przy wspólnym poczęstunku w trwając w jedności uczniów Chrystusa mogliśmy dzielić się życiem i porozmawiać z Księdzem Aleksandrem .

Dziękujemy za obecność i włączenie się parafian, krucjatowiczów i zaprzyjaźnionych osób z Ostrowa Wlkp., Kościelnej Wsi, Gołuchowa, Cieszęcina, Nowych Skalmierzyc i z parafii kaliskich.

 

 

 

Rekolekcje ORDW last minute 2020

Zapraszamy na Oazę Rekolekcyjną Diakonii Wyzwolenia pod Częstochową. Uwaga! Idea Krucjaty Wyzwolenia Człowieka jest zaraźliwa jak wirus, ale warto się zarażać tą bezpieczną Nową Kulturą :)