Powiadomienia

Multimedia

Dziękczynienie za dar Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w Cieszęcinie

Spotkanie modlitewno- formacyjne krucjatowiczów  z darem złożenia życzeń na 2020rok

    Bogu niech będą dzięki za spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka naszej diecezji, które miało miejsce 11.01.2020 r. w Parafii św. Wojciecha B. i M. w Cieszęcinie. Odbyło się w świątecznej atmosferze.

Gościem specjalnym tegorocznego spotkania był ks. dr hab. Piotr Kulbacki prof. KUL (były Moderator Krajowy KWC), który wygłosił homilię na Mszy Św. i katechezę z prezentacją pt. „Wolni i wyzwalający”

W spotkaniu towarzyszyli nam:  Moderator diakonii wyzwolenia ks. Jarosław Dębiński, diecezjalny animator KWC Dorota Kasprzak, diecezjalna Para Rejonowa Domowego Kościoła Jagoda i Zbigniew Gajewy. Na spotkanie  przybyli krucjatowicze i sympatycy Krucjaty, z 23 miejscowości naszej diecezji (m.in. Polanowice, Bruny, Godziesze, Ostrów Wlkp., Przygodzice, Kalisz, Ostrzeszów, , Doruchów, Byczyna, Dziadowa Kłoda, Mikorzyn, Komorów, Kaski, Osiek, Cieszęcin i inne).

Wspólne kolędowanie, łamanie się opłatkiem, życzenia i biesiada dopełniły spotkania. W homilii wybrzmiało pytanie "Z jak nadzieją przychodzimy na dzisiejszą Eucharystię - skali od  1 do 5?" Było to pytanie  kluczowe, bo ono towarzyszy i wielu z nas zadaje je sobie idąc na Mszę Św. Jaką mamy nadzieję , że Jezus może uzdrowić, przemienić to z czym przychodzimy w sercu na spotkanie z Nim? To pytanie, jest pytaniem o naszą wiarę, zaufanie.

W późniejszej katechezie nasz prelegent, przybliżył nam treści z Kongresu Trzeźwości -Nie piję, bo kocham i zwrócił też uwagę na rolę młodzieży w tworzeniu Nowej Kultury i podejmowaniu abstynencji. W trakcie spotkania zostały omówione nasze plany na nowy rok 2020, m.in. rekolekcje ORDW, które odbędą się pod przewodnictwem ks. dr hab. Piotra Kulbackiego w Sadowiu. Spotkanie zakończyło się modlitwą Koronką do Bożego Miłosierdzia. Zaśpiewaliśmy też Hymn Krucjaty „ Serce wielkie nam daj” oraz pieśń „ Zjednoczeni w Duchu „ i w takim zjednoczeniu rozjechaliśmy się do swoich domów. 

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim  uczestnikom za dar spotkania oraz tym którzy pomogli w zorganizowaniu spotkania.

Szczęść Boże!!!

Paulina i Piotr Balcerkowie – animatorzy KWC

  

 

Rekolekcje ORDW last minute 2020

Zapraszamy na Oazę Rekolekcyjną Diakonii Wyzwolenia pod Częstochową. Uwaga! Idea Krucjaty Wyzwolenia Człowieka jest zaraźliwa jak wirus, ale warto się zarażać tą bezpieczną Nową Kulturą :)