Materiały podstawowe

Życiorys naszego założyciela sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego znajdziemy pod adresem www.blachnicki.oaza.pl.

Szczególne aspekty związane z Krucjatą w życiu Założyciela można znaleźć w naszym Kalendarium KWC.

Zapraszamy do lektury jego pism i nagrań, jakie można znaleźć na stronie, będące podstawowymi, fundamentalnymi tekstami na temat Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

Materiały w wersji papierowej można zamówić na stronie: Wydawnictwo Światło-Życie.

Nowe wydanie Podręcznika KWC

Podręcznik Krucjaty Wyzwolenia Człowieka został napisany przez Sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego w 1979 roku. Zawiera zasadniczy program Krucjaty Wyzwolenia Człowieka oraz podstawowe metody działania. Na okładce nowego wydania (już piątego!) jest dużo kluczy. Umieszczone zostały po to by przypomnieć wszystkim czytającym, że jest to kluczowy tekst do zrozumienia KWC i otwiera wiele drzwi które dotychczas były zamknięte.

Modlitwa zawierzenia Krucjaty Wyzwolenia Człowieka

Niepokalana, Matko Kościoła! Wpatrując się w Ciebie, jako wzór Człowieka w pełni odkupionego i wyzwolonego i dlatego przez miłość bezgranicznie oddanego w Duchu Świętym Chrystusowi, uświadamiamy sobie wieloraką niewolę, w której są uwikłane nasze serca.

Abstynenckie „Credo” Krucjaty Wyzwolenia Człowieka

Przez abstynencję rozumie Krucjata Wyzwolenia Człowieka całkowite i dobrowolne wyrzeczenie się alkoholu jako napoju – pod wszelka postacią i we wszelkiej ilości. Definicja ta nie obejmuje używania alkoholu w innym charakterze np. jako lekarstwa lub w celach liturgicznych. Również spożywanie alkoholu w potrawach lub w cukierkach zasadniczo nie podpada pod pojęcie abstynencji. Z tak określonej definicji abstynencji wynika, że nie chodzi tu o zwalczanie alkoholu jako takiego, ale o zwalczanie zwyczaju picia alkoholu.

Problem alkoholizmu w świetle teologii wyzwolenia

Podjęcie tematu teologii wyzwolenia w powiązaniu z problemem alkoholizmu i innych zagrożeń społecznych w naszym narodzie domaga się najpierw kilku uwag wstępnych dotyczących samego terminu teologia wyzwolenia i jego rozumienia.

Wolni i wyzwalający

Czy dziś potrzebna jest Krucjata Wyzwolenia Człowieka? Gdy się siega po teksty autorstwa założyciela Krucjaty ks. Franciszka Blachnickiego i spogląda się na widniejące przy nich daty, można ulec pokusie odstawienia „krucjaty” na półkę.

    Nasza strona korzysta z plików cookies. Czytaj więcej
    Akceptuj