Oaza Rekolekcyjna Diakonii Wyzwolenia

Ks. Franciszek Blachnicki, Podręcznik KWC

Z rozdziału VI. Taktyka Krucjaty, czyli poszczególne metody i środki działania:

Korzystając z owocnych metod wypracowanych w oazowym Ruchu Światło-Życie, KWC posługuje się metodą czterodniowej oazy rekolekcyjnej diakonii wyzwolenia (ORDW) w celu wstępnej formacji „diakonii wyzwolenia”. Rekolekcje te, których celem jest doprowadzić do decyzji zaangażowania się w zespole diakonii KWC, przygotowują równocześnie bezpośrednio owe zespoły do zorganizowania i prowadzenia stanicy KWC oraz do prowadzenia rekolekcji ewangelizacyjnych Ewangelia wyzwolenia.

Najnowsze wydanie podręcznika Oazy Rekolekcyjnej Diakonii Wyzwolenia i parafialnych rekolekcji Ewangelia Wyzwolenia. Podręcznik proponuje fascynującą przygodę, której inicjatorem był sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki. Jej uczestnikami stali się jego liczni współpracownicy oraz naśladowcy także w czasach dzisiejszych.
Spotkania ewangelizacyjne – które można przeprowadzić zarówno w parafiach jak i innych środowiskach – staną się miejscem wyzwolenia mocą Ewangelii Chrystusowej. Choć w rekolekcjach podejmowany jest na pierwszym planie problem alkoholowy, to przecież dotyczą one wszystkich uzależnień „uwłaczających godności człowieka”. Uczestnicy rekolekcji „Ewangelia Wyzwolenia” otrzymują propozycję twórczego stylu życia poprzez promowanie człowieka wolnego, gotowego wspierać ludzi uzależnionych i chroniącego młodzież.
Nowe wydanie podręcznika składa się z trzech części. Pierwsza wprowadza w zasady przygotowania rekolekcji ewangelizacyjnych, druga szczegółowo omawia nabożeństwa na każdy dzień rekolekcji parafialnych (lub środowiskowych, np. szkolnych), trzecia zaś cześć to program przygotowania zespołu prowadzącego.

Pozycję można zakupić w sklepie internetowym Wydawnictwa Światło-Życie.

    Zapisz się do newslettera