Relacja z 22 pielgrzymki KWC do Niska

Tekst: ks. Robert Capała

Słowa „Wolni i wyzwalający”, stanowią także hasło obecnego roku formacyjnego Ruchu Światło-Życie, w którym zrodziła się Krucjata Wyzwolenia Człowieka.

Pierwsi pielgrzymi dotarli do sanktuarium tuż po godzinie ósmej, aby wszystko przygotować. Zawiązanie wspólnoty, które rozpoczęło pielgrzymkowe spotkanie miało miejsce na placu obok Oratorium św. Józefa. Ks. Konrad Fedorowski, moderator Diakonii Wyzwolenia, powitał serdecznie wszystkich zebranych – pary Domowego Kościoła z terenu Diecezji Sandomierskiej, parę filialną z Lublina, młodzież i księży  i zaprosił do wysłuchania konferencji, którą wygłosił Ks. Artur Dyjak. Konferencja dotyczyła duszpasterskich aspektów Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, ukazała, jak potrzebna i przydatna jest Krucjata także w innych działaniach duszpasterskich, miedzy innymi w promocji ochrony życia.

Po konferencji nastąpiła godzina świadectw, w czasie której członkowie krucjaty dzielili się tym, co Krucjata zmieniła w ich życiu i życiu ich bliskich. Świadectwa przeplatane były pieśniami oazowymi, którym akompaniował na gitarze p. Jerzy Łatka. Po godzinie świadectw był czas na promocję rożnych działań i przedsięwzięć związanych r krucjatą, trzeźwością i abstynencją.

Po krótkiej przerwie wszyscy udali się do kościoła na przygotowanie liturgii i Mszę Święta koncelebrowana przez księży związanych z oazą i krucjatą. Eucharystii przewodniczył Ks. Dominik Żelazko – moderator Domowego Kościoła Diecezji Sandomierskiej, homilię wygłosił Ks. Krzysztof Kwiatkowski, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie, koncelebrowali – Ks. Artur Dyjak, Ks. Konrad Fedorowski  oraz Ks. Robert Capała z diecezjalnej diakonii wyzwolenia. Ks. Krzysztof w homilii podkreślił, że tym, który wyzwala człowieka jest Bóg i to On tak naprawdę działa przez Krucjatę i podejmowane przez nią działania.

Po Eucharystii był czas na agapę. Pary Domowego Kościoła z Niska zatroszczyły się o kiełbaski oraz ciastko , herbatę i kawę. Choć zaczął padać deszcz nie popsuło to dobrej atmosfery wśród pielgrzymów.

Po agapie wszyscy udali się do Domku Nazaretańskiego na nabożeństwo odpowiedzialności i misji, któremu przewodniczył Ks. Robert Capała. W słowie, którym zachęcał wiernych do wstąpienia i trwania w Krucjacie podkreślił, że w tym dziele trzeba zachować kolejność Bóg – modlitwa – znak zewnętrzny: abstynencja i  powstrzymanie się od kupowania i częstowania alkoholem. W czasie nabożeństwa kilka osób w uroczysty sposób złożyło deklarację przynależności do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

Fotorelacja z pielgrzymki tutaj>>

    Nasza strona korzysta z plików cookies. Czytaj więcej
    Akceptuj