Relacja z Tygodnia Modlitw o Trzeźwosć Narodu Diecezji Kaliskiej

Modlitewnym wsparciem w tym roku były szczególnie objęte matki i dziewczęta.
W modlitwie wzięli udział kapłani – głosząc homilie pełne treści oraz parafianie i Wspólnoty (KWC, Apostolat Maryjny, Matki różańcowe, Wspólnoty Dorosłych i Domowy Kościół Ruchu Światło-Życie) w lokalnych parafiach Diecezji Kaliskiej.
Wspólnoty parafialne podejmowały codzienne dyżury liturgiczne podczas Eucharystii – czytanie lekcji, modlitwy wiernych oraz śpiewanie psalmu.
W parafiach trwała codzienna modlitwa różańcowa oraz dyżury przy parafialnych książkach trzeźwości.
Modlono się również Koronką do Bożego Miłosierdzia jako przebłaganie za grzechy pijaństwa w naszej Ojczyźnie.

Do modlitwy włączyły się m.in. parafie:

BYCZYNA, parafia Trójcy Św.:
Jak co roku modlitwę prowadziła KWC. Każdego dnia inny członek czytał modlitwę wiernych dołączając intencję trzeźwości. Po mszy św. była dziesiątka różańca.
W I środę (zawsze w Byczynie od kilku lat w te środy członkowie KWC przewodniczą modlitwie w intencji trzeźwości, uzależnień), a była to Środa Popielcowa przed błogosławieństwem końcowym odczytano modlitwę KWC a kapłan odmówił dziesiątkę różańca w intencji Krucjaty Wyzwolenia Człowieka i trzeźwości w Polsce, w parafii.
W pierwszy piątek była Droga Krzyżowa z udziałem parafian i krucjatowiczów pt. „Kochająca Matka zawsze trzeźwa".
W sobotę na porannej Mszy Św. było zakończenie 47 tygodnia.
Modlitwa była za zgodą gospodarza miejsca – ks. kan. Tadeusza Jaśkiewicza i czynnej pomocy ks. wikariusza Łukasza Przybyły.
Animator KWC Jan Przybylski dziękuje kapłanom, krucjatowiczom oraz osobom, które wzięły udział w modlitwie.
/informacje podał Jan Przybylski – animator KWC/

KALISZ parafia Św. App. Piotra i Pawła:
W wspólnej modlitwie, w rozważaniach wzięły udział Wspólnoty: Apostolat Maryjny, Matki Różańcowe, Ruch Światło-Życie (Wspólnota Dorosłych i Domowy Kościół} oraz KWC.
1.Codzienne dyżury liturgiczne podczas Eucharystii- czytanie lekcji, modlitwy wiernych oraz śpiewanie psalmu.
Kapłani głosili homilię, Słowo Boże i trzeźwość, wybrzmiewały mocno, ale i były pełnej miłości.
Przed błogosławieństwem kapłan podawał intencję dnia trzeźwości oraz w ten niebezpieczny czas za mieszkańców Ukrainy i wszyscy uczestniczący modlili się modlitwą „Pod Twoją obronę…”
2. Codzienna modlitwa – różańcowa lub Koronka do Bożego Miłosierdzia, Droga Krzyżowa.
3. Wystawiona puszka na intencje , które były powierzane Bogu we wspólnej modlitwie.
4. Rozdawanie informatorów o KWC, grupach AA i Al-Anon, pomocy terapeutycznej, Modlitwy do Niepokalanej Jutrzenki Wolności.
5.Dyżury przy Parafialnej Księdze Trzeźwości.
Przebieg tygodnia przebiegał za zgodą Ojca parafii – ks. prałata Stanisława Tofila i ks. wikariuszy: ks. Piotra Jaroszkiewicza, ks. Łukasza Luźnego.
/informacje podała Dorota Kasprzak – animator KWC/

KOBYLIN, parafia Św. St. Biskupa:
W dniach od 5 do 12 marca 2014r. w parafii św. Stanisława Biskupa w Kobylinie ks. Janusz Giera wprowadził tydzień modlitw o trzeźwość narodu.
Członkowie KWC 2 razy prowadzili Koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz Różaniec św.
W to przedsięwzięcie zaangażowane były również matki różańcowe z naszej parafii. Odbyła się również Droga Krzyżowa w intencji trzeźwości. Do każdej stacji kapłan przygotował rozważania, które dały sporo do myślenia. Zainteresowanie tą inicjatywą było różne, w zależności od dnia i godziny. Dziękujemy księdzu Januszowi.
/informacje podały Joanna Adler i Ewa Waścińska – animatorki KWC Kobylin/

OSTRÓW WLKP., parafia Św. Antoniego:
Podczas każdej wieczornej Eucharystii członkowie Krucjaty i Odnowy w Duchu Świętym podejmowali posługę w czytaniach, w modlitwie wiernych. Kapłani głosili Homilie i podawali intencje dnia modląc się o trzeźwość w naszej Ojczyźnie.
W czwartek o 17.50 członkowie KWC prowadzili rozważania i podawali intencje w modlitwie różańcowej.
Krucjatowicze i członkowie odnowy w Duchu Świętym szli za krzyżem w piątek w Drodze Krzyżowej, czasem milczące słowa więcej znaczą…
/informacje podała K. Biczak – animator KWC, dziękuje ks. proboszczowi Pawłowi Kostrzewie, Ks. rekolekcjoniście i wszystkim, którzy zaangażowali się w posługę zwłaszcza Marii Kupczyk/

Wiemy ile krzywd jest w rodzinach wynikających z chorych zachowań rodziców, którzy cierpią z powodu choroby alkoholowej często o tym nie wiedząc. Dlatego Bogu niech będą dzięki, że temat trzeźwości w rodzinach, w naszej Ojczyźnie od paru lat zostaje ogarnięty modlitwą w poszczególnych parafiach naszej diecezji. Wiemy, że ta choroba niszczy człowieka, którego na swoje podobieństwo stworzył Bóg i dlatego ratujmy to życie.

Dorota Kasprzak – członek KWC Kalisz
 

    Zapisz się do newslettera