V WAŁBRZYSKIE WARSZTATY WYZWOLENIA

Z radością zapraszamy wszystkich do udziału i rozpowszechniania poniższych informacji 🙂

 

V Wałbrzyskie Warsztaty Wyzwolenia

 

Termin: od 30 czerwca do 2 lipca

Pod hasłem: WOLNOŚĆ SERCA!

Poprowadzi: ks. Przemysław Budziński – Pallotyn, opiekun Diakonii Wyzwolenia.

Gość specjalny: Pan Jan Budziaszek – perkusista zespołu Skaldowie i pomysłodawca koncertu "Jednego Serca, Jednego Ducha".

Miejsce: Szkoła przy ul. 1 Maja 105, na terenie parafii Św. Józefa Oblubieńca w Wałbrzychu

 

ZAPISY DO 28 CZERWCA!!!

Zgłoszenia przez formularz elektroniczny, kliknij tutaj: https://goo.gl/forms/nsx5I5m2Dv0DncFV2

lub e-mail: krucjata.swidnica@gmail.com lub telefon: 748434537

 

Więcej informacji: www.kwc.oaza.pl/swidnicka lub facebook: fb.com/kwc.swidnicka

Materiały (program, plakaty, ulotki) do pobrania tutaj: 

https://drive.google.com/drive/folders/0B4XY2H89UbQDNy1ScXFPMVE0NWs?usp=sharing

 

Dlaczego to robimy?

Chyba najwięcej mówią o tym słowa Ewangelii św. Jana „Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli (J 8,32). Pragniemy wszystkim ogłaszać chwałę naszego Pana Jezusa Chrystusa, bo On jest drogą, prawdą i życiem (por. J 14,6).

 

Wierni ks. Blachnickiemu!

Ksiądz Franciszek Blachnicki wyjaśniał: „Jeżeli chcę kogoś podnieść, muszę najpierw się schylić, muszę tam być, gdzie on jest, muszę stanąć obok niego na tym samym fundamencie, potem mogę go podnieść, podnosząc się razem z nim. Tylko tak możemy ratować, tylko tak możemy wyzwalać – przez podanie ręki słabym braciom. Taki jest sens Krucjaty Wyzwolenia Człowieka (KWC). Tylko ta miłość, która zawładnie naszym sercem, ta miłość da nam moc, byśmy mogli umacniać innych. Ta miłość nas wyzwoli, abyśmy mogli wyzwalać innych”.

Właśnie taką miłością zafascynowane są osoby, które decydują się na przystąpienie do dzieła KWC. A gdy takich ludzi zbierze się więcej, stają się siłą, która ma realny wpływ na dane środowisko. Pragniemy za przykładem ks. Blachnickiego tworzyć środowisko ludzi trzeźwych i odpowiedzialnych, propagując styl życia wolny od nałogów, dający prawdziwą radość życia i szczęście.

 

Wolni i wyzwalający!

Skąd wziął się pomysł na WWW? Prowadząc rekolekcje Krucjaty Wyzwolenia Człowieka z radością zaobserwowaliśmy jak liczne jest grono ludzi, którzy chcą dzielić się swoimi zdrowymi doświadczeniami, swoim szczęściem, radością i nadzieją. Jednocześnie spotykaliśmy ludzi, którzy z trudem dźwigają jarzmo różnych uzależnień, czują się samotni, którzy z jakiegoś powodu nie potrafią cieszyć się życiem. Dlatego zrodził się pomysł na stworzenie przestrzeni do wzajemnego ubogacania się swoimi doświadczeniami. Zdumiewające jest to jak wiele otrzymujemy od siebie wzajemnie przez ten warsztatowy weekend. WWW to okazja do rozmów, wysłuchania ciekawych konferencji, pracy w małych grupach, konsultacji terapeutycznych i duchowych oraz dobrej zabawy. Oczywiście jest także Msza św. i okazja do pojednania się z Bogiem i ludźmi.

 

Koszty:

Opłaty: Dorośli 50 zł; dzieci i młodzież 25 zł; dzieci poniżej 5 roku życia bezpłatnie.
Wpłaty prosimy dokonywać w terminie do 3 dni od zgłoszenia podając w opisie:
imię i nazwisko uczestnika z dopiskiem "Wałbrzyskie Warsztaty Wyzwolenia".
Nr konta: 50 1020 5558 1111 1409 9640 4423
Odbiorca: Iwona i Marek Kurowscy; ul. Kasztanowa 13 m 13; 58-300 Wałbrzych.
Uwaga! 
Osoby, które nie są w stanie pokryć kosztów uczestnictwa proszone są o wcześniejszy kontakt. Pragniemy aby brak środków nie był przeszkodą dla chętnych. Prosimy bez wahania zgłaszać się w tej sprawie do organizatorów. Warsztaty są przedsięwzięciem niekomercyjnym a zbierane opłaty służą jedynie pokryciu niezbędnych kosztów organizacyjnych oraz posiłków dla uczestników (piątek – kolacja; sobota – obiad i kolacja; niedziela obiad). Osoby zaangażowane w to dzieło to wolontariusze. Naszym pragnieniem jest dotarcie do możliwie najszerszej liczby osób. Liczymy na wsparcie wielu instytucji i firm. Niniejszym kierujemy do wszystkich nasze zaproszenie o wsparcie duchowe i materialne (przelewy można kierować na powyższy nr konta).

 

Serdecznie zapraszamy!  

 

Diakonia Wyzwolenia, wspólnota Domowego Kościoła, Ruchu Światło-Życie, Parafia św. Józefa Oblubieńca w Wałbrzychu oraz inne wspólnoty i stowarzyszenia diecezji świdnickiej.

 
Kontakt:
e-mail: krucjata.swidnica@gmail.com lub telefon: 748434537

 

Materiały (program, plakaty, ulotki) do pobrania tutaj: 

https://drive.google.com/drive/folders/0B4XY2H89UbQDNy1ScXFPMVE0NWs?usp=sharing