VI Wałbrzyskie Warsztaty Wyzwolenia

Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na VI WAŁBRZYSKIE WARSZTATY WYZWOLENIA pod hasłem “NA DROGACH WOLNOŚCI”.

Wspólnie szukać będziemy prostej drogi świadczenia o prawdzie i miłości, będzie to droga wyzwolenia dla nas i naszych bliskich. 

Rekolekcje poprowadzi ks. Przemysław Budziński SAC wraz z diakonią wyzwolenia diecezji świdnickiej, w terminie od 22 do 24 czerwca w prywatnym Gimnazjum i Liceum Sióstr Niepokalanek w Wałbrzychu, plac Darowskiej 1. 

 

 
Zgłoszenia, kliknij tutaj: https://goo.gl/forms/PgCj7HGO8cGFos2D2
lub e-mail: krucjata.swidnica@gmail.com , telefon: 748434537
 

Informacje organizacyjne

Termin: 22-24 czerwca 2018

Miejsce: Prywatne Gimnazjum i Liceum Sióstr Niepokalanek w Wałbrzychu plac Darowskiej 1.
Opłaty: Dorośli 50 zł; dzieci i młodzież 25 zł; dzieci poniżej 5 roku życia bezpłatnie.
Wpłaty prosimy dokonywać w terminie do 3 dni od zgłoszenia podając w opisie:
imię i nazwisko uczestnika z dopiskiem "Wałbrzyskie Warsztaty Wyzwolenia".
Nr konta: 50 1020 5558 1111 1409 9640 4423
Odbiorca: Iwona i Marek Kurowscy; ul. Kasztanowa 13 m 13; 58-300 Wałbrzych.
Uwaga! 
Osoby, które nie są w stanie pokryć kosztów uczestnictwa proszone są o wcześniejszy kontakt. Pragniemy aby brak środków nie był przeszkodą dla chętnych. Prosimy bez wahania zgłaszać się w tej sprawie do organizatorów. Warsztaty są przedsięwzięciem niekomercyjnym a zbierane opłaty służą jedynie pokryciu niezbędnych kosztów organizacyjnych oraz posiłków dla uczestników. Osoby zaangażowane w to dzieło to wolontariusze. Naszym pragnieniem jest dotarcie z Ewangelią do możliwie najszerszej liczby osób, dlatego kierujemy do wszystkich  zaproszenie do współpracy i wsparcia.

 

Aktualne informacje: fb.com/kwc.swidnicka

Materiały do pobrania, kliknij tutaj: https://drive.google.com/open?id=1ohZYD-g7-WmhYVlpQrP5vlc5AoKMl8km

 

Dlaczego to robimy

Chyba najwięcej mówią o tym słowa Ewangelii św. Jana „Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli (J 8,32).

Pragniemy wszystkim ogłaszać chwałę naszego Pana Jezusa Chrystusa, bo On jest drogą, prawdą i życiem 🙂

 

Wierni ks. Blachnickiemu

Ksiądz Franciszek Blachnicki wyjaśniał: „Jeżeli chcę kogoś podnieść, muszę najpierw się schylić, muszę tam być, gdzie on jest, muszę stanąć obok niego na tym samym fundamencie, potem mogę go podnieść, podnosząc się razem z nim. Tylko tak możemy ratować, tylko tak możemy wyzwalać – przez podanie ręki słabym braciom. Taki jest sens Krucjaty Wyzwolenia Człowieka (KWC). Tylko ta miłość, która zawładnie naszym sercem, ta miłość da nam moc, byśmy mogli umacniać innych. Ta miłość nas wyzwoli, abyśmy mogli wyzwalać innych”.

Właśnie taką miłością zafascynowane są osoby, które decydują się na przystąpienie do dzieła KWC. A gdy takich ludzi zbierze się więcej, stają się siłą, która ma realny wpływ na dane środowisko. Pragniemy za przykładem ks. Blachnickiego tworzyć środowisko ludzi trzeźwych i odpowiedzialnych, propagując styl życia wolny od nałogów, dający prawdziwą radość życia i szczęście.

 

Wolni i wyzwalający

Skąd wziął się pomysł na WWW? Prowadząc rekolekcje Krucjaty Wyzwolenia Człowieka z radością zaobserwowaliśmy jak liczne jest grono ludzi, którzy chcą dzielić się swoimi zdrowymi doświadczeniami, swoim szczęściem, radością i nadzieją. Jednocześnie spotykaliśmy ludzi, którzy z trudem dźwigają jarzmo różnych uzależnień, czują się samotni, którzy z jakiegoś powodu nie potrafią cieszyć się życiem. Dlatego zrodził się pomysł na stworzenie przestrzeni do wzajemnego ubogacania się swoimi doświadczeniami. Zdumiewające jest to jak wiele otrzymujemy od siebie wzajemnie przez ten warsztatowy weekend. WWW to okazja do rozmów, wysłuchania ciekawych konferencji, pracy w małych grupach, konsultacji terapeutycznych i duchowych oraz dobrej zabawy. Oczywiście jest także Msza św. i okazja do pojednania się z Bogiem i ludźmi.

 

Zgłoś się, kliknij tutaj: https://goo.gl/forms/PgCj7HGO8cGFos2D2
 
Pokój i Dobro 🙂 

 

Diakonia Wyzwolenia, wspólnota Domowego Kościoła, Ruch Światło-Życie oraz inne wspólnoty i stowarzyszenia diecezji świdnickiej.