kaliska

Bogu dziękujmy!

Tegoroczny dzień 19 stycznia 2019 roku dla kandydatów, członków i sympatyków  Krucjaty Wyzwolenia Człowieka  diecezji kaliskiej był dniem dziękczynienia Bogu i Niepokalanej za kolejny rok służby, formacji oraz za spotkania  parafialne i diecezjalne.

Spotkaliśmy się w gościnnym Sanktuarium Św. Wojciecha w Cieszęcinie koło Wieruszowa. Było nas przeszło 60 osób z różnych miejscowości naszej diecezji i nie tylko: Kaski, Ostrzeszów Długołęka koło Wrocławia, Syców, Doruchów, Cieszęcin, Chotynin, Dziadowa Kłoda, Mikorzyn, Bruny, Polanowice, Byczyna, Wieruszów, Osiek, Kalisz i Ostrów Wlkp.

Wśród nas byli zaproszeni goście – kapłani: ks. Henryk Bolczyk – były moderator generalny Ruchu Światło-Życie, legendarny kapelan górników z kopalni „Wujek”. Obecnie pracuje w Międzynarodowym Centrum Ewangelizacji Światło-Życie w Carlsbergu; ks. Wojciech Ignasiak – moderator krajowy Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, kierownik Ośrodka Profilaktyczno-Szkoleniowego w Katowicach; ks. Jarosław Dębiński – moderator diecezjalny diakonii wyzwolenia oraz ks. Dariusz Warchoł – Zgromadzenie Najświętszych Serc Jezusa i Maryi – opiekun KWC z parafii Cieszęcin.

O godzinie 11.00 spotkaliśmy się na uroczystej Eucharystii w Sanktuarium z muzyką i śpiewem prowadzonym przez Jolantę z Doruchowa i Pawła z Danutą i Iloną z Kalisza. Słowo przekazał nam ks. Jarosław.  W Domu Kultury w Osieku było spotkanie przy wspólnym stole.   Przełamaliśmy się opłatkiem i  złożyliśmy sobie życzenia w radosnej atmosferze spotkania. Ks. Henryk – żywa historia, opowiedział nam o swojej służbie kapłańskiej i pełnieniu swoich zadań. Przybliżył postać sługi Bożego, ks. Franciszka Blachnickiego. Ks. Wojciech zachęcał nas do dalszej pracy na rzecz KWC. Mówił o potrzebie serca dla wsparcia drugiego człowieka.

To był dobry czas pełen Bożej troski, odpowiedzialności, zasłuchania się w żywe historie, spotkania z drugim człowiekiem.

Dziękuję serdecznie za to, że mogłam uczestniczyć w tym spotkaniu oraz za serce gospodarzy miejsca.

Chwała Panu!

 

Dorota, Diecezjalna Diakonia Wyzwolenia, Kalisz

 

 

 

Może cię zainteresować