Pielgrzymki zielonogórsko-gorzowska

I Diecezjalna Pielgrzymka KWC diecezji zielonogórsko-gorzowskiej

21 maja 2022 odbyła się I Diecezjalna Pielgrzymka Krucjaty Wyzwolenia Człowieka diecezji zielonogórsko-gorzowskiej pod hasłem „Ja Was wybrałem”. Członkowie, kandydaci i sympatycy KWC pielgrzymowali do Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie.

Pielgrzymka wpisała się w tym roku w rekolekcje trzeźwościowe. W takiej wspólnocie przeżyliśmy Eucharystię, której przewodniczył moderator Diecezjalnej Diakonii Wyzwolenia ks. Sławomir Szocik. Homilię wygłosił prowadzący rekolekcje ks. Robert Patro. Był obecny też diecezjalny duszpasterz trzeźwości, ks. Henryk Grządko. W czasie Eucharystii wielokrotnie wybrzmiało, jak bardzo potrzebne jest dzieło Krucjaty tym, którzy każdego dnia walczą o swoją trzeźwość.

Po Mszy św. uczestnicy pielgrzymki spotkali się na poczęstunku i konferencji, wygłoszonej przez przedstawiciela Centralnej Diakonii Wyzwolenia, Macieja Jóźwiaka.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji pielgrzymki, uczestnikom oraz osobom, które wspierały nas swoją modlitwą. Zapraszamy na kolejną pielgrzymkę w przyszłym roku.

Mariola i Mariusz Graczykowie

Może cię zainteresować

    Zapisz się do newslettera