Bogu dziękujmy!

 

Tegoroczny dzień 19 stycznia 2019 roku dla kandydatów, członków i sympatyków  Krucjaty Wyzwolenia Człowieka  Diecezji Kaliskiej był dniem dziękczynienia Bogu i Niepokalanej za kolejny rok służby, formacji oraz za spotkania  parafialne i diecezjalne.

Spotkaliśmy się w gościnnym Sanktuarium Św. Wojciecha w Cieszęcinie koło Wieruszowa. Było nas przeszło 60 osób z różnych miejscowości naszej diecezji i nie tylko : Kaski, Ostrzeszów Długołęka koło Wrocławia, Syców, Doruchów, Cieszęcin, Chotynin, Dziadowa Kłoda, Mikorzyn, Bruny, Polanowice, Byczyna, Wieruszów, Osiek, Kalisz i Ostrów Wlkp.

Wśród nas byli zaproszeni goście – Kapłani : Ks. Henryk Bolczyk- były moderator generalny Ruchu Światło-Życie, legendarny kapelan górników z kopalni „ Wujek”. Obecnie pracuje w Międzynarodowym Centrum Ewangelizacji Światło-Życie w Carlsbergu; Ks. Wojciech Ignasiak – moderator krajowy Krucjaty Wyzwolenia Człowieka ,kierownik Ośrodka Profilaktyczno- Szkoleniowego w Katowicach; Ks. Jarosław Dębiński- moderator diecezjalny diakonii wyzwolenia oraz Ks. Dariusz Warchoł – Zgromadzenie Najświętszych Serc Jezusa i Maryi – opiekun KWC z parafii Cieszęcin.

O godzinie 11.00 spotkaliśmy się na uroczystej Eucharystii w Sanktuarium z muzyką i śpiewem prowadzonym przez Jolantę z Doruchowa i Pawła z Danutą i Iloną z Kalisza. Słowo przekazał nam Ks. Jarosław.  W Osieku w Domu Kultury było spotkanie przy wspólnym stole.   Przełamaliśmy się opłatkiem i  złożyliśmy sobie życzenia w radosnej atmosferze spotkania. Ks. Henryk – żywa historia opowiedział nam o swojej służbie kapłańskiej i pełnieniu swoich zadań. Przybliżył nam postać sługi Bożego, Ks. Franciszka Blachnickiego. Ks. Wojciech zachęcał nas do dalszej pracy na rzecz KWC. Mówił o potrzebie serca dla wsparcia drugiego człowieka.

To był dobry czas pełen Bożej troski , odpowiedzialności, zasłuchania się w żywe historie, spotkania się z drugim człowiekiem.

Dziękuję serdecznie za to, że mogłam uczestniczyć w tym spotkaniu oraz za serce gospodarzy miejsca.

Chwała Panu!

 

Dorota, Diecezjalna Diakonia Wyzwolenia Kalisz