Powiadomienia

Multimedia

Dziękczynienie za dar Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w Cieszęcinie

Spotkanie modlitewno- formacyjne krucjatowiczów  z darem złożenia życzeń na 2020rok

    Bogu niech będą dzięki za spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka naszej diecezji, które miało miejsce 11.01.2020 r. w Parafii św. Wojciecha B. i M. w Cieszęcinie. Odbyło się w świątecznej atmosferze.

Gościem specjalnym tegorocznego spotkania był ks. dr hab. Piotr Kulbacki prof. KUL (były Moderator Krajowy KWC), który wygłosił homilię na Mszy Św. i katechezę z prezentacją pt. „Wolni i wyzwalający”

W spotkaniu towarzyszyli nam:  Moderator diakonii wyzwolenia ks. Jarosław Dębiński, diecezjalny animator KWC Dorota Kasprzak, diecezjalna Para Rejonowa Domowego Kościoła Jagoda i Zbigniew Gajewy. Na spotkanie  przybyli krucjatowicze i sympatycy Krucjaty, z 23 miejscowości naszej diecezji (m.in. Polanowice, Bruny, Godziesze, Ostrów Wlkp., Przygodzice, Kalisz, Ostrzeszów, , Doruchów, Byczyna, Dziadowa Kłoda, Mikorzyn, Komorów, Kaski, Osiek, Cieszęcin i inne).

Wspólne kolędowanie, łamanie się opłatkiem, życzenia i biesiada dopełniły spotkania. W homilii wybrzmiało pytanie "Z jak nadzieją przychodzimy na dzisiejszą Eucharystię - skali od  1 do 5?" Było to pytanie  kluczowe, bo ono towarzyszy i wielu z nas zadaje je sobie idąc na Mszę Św. Jaką mamy nadzieję , że Jezus może uzdrowić, przemienić to z czym przychodzimy w sercu na spotkanie z Nim? To pytanie, jest pytaniem o naszą wiarę, zaufanie.

W późniejszej katechezie nasz prelegent, przybliżył nam treści z Kongresu Trzeźwości -Nie piję, bo kocham i zwrócił też uwagę na rolę młodzieży w tworzeniu Nowej Kultury i podejmowaniu abstynencji. W trakcie spotkania zostały omówione nasze plany na nowy rok 2020, m.in. rekolekcje ORDW, które odbędą się pod przewodnictwem ks. dr hab. Piotra Kulbackiego w Sadowiu. Spotkanie zakończyło się modlitwą Koronką do Bożego Miłosierdzia. Zaśpiewaliśmy też Hymn Krucjaty „ Serce wielkie nam daj” oraz pieśń „ Zjednoczeni w Duchu „ i w takim zjednoczeniu rozjechaliśmy się do swoich domów. 

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim  uczestnikom za dar spotkania oraz tym którzy pomogli w zorganizowaniu spotkania.

Szczęść Boże!!!

Paulina i Piotr Balcerkowie – animatorzy KWC