Nie lękajcie się!

 

Od 12 lat, w miesiącu sierpniu , członkowie i sympatycy Krucjaty Wyzwolenia Człowieka Diecezji Kaliskiej wraz z Moderatorem Ks. Jarosławem Dębińskim pielgrzymują do Matki Bożej Maryi .

Czynimy to w miesiącu sierpniu, który jest miesiącem abstynencji alkoholowej a wyjazdy są do sanktuariów w naszej diecezji.                                                                                                                                                                                                       W tym roku, 23 sierpnia pojechaliśmy do Sanktuarium Dekalnego w Wodzicznej, do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Było nas 63 osoby z różnych miejscowości: z Byczyny, Polanowic, z Kasek, Cieszęcina, Jakubowic, Ostrowa Wlkp., Mikorzyna, z Sycowa, Ostrzeszowa, z Brunów, Skrzatek, Saczyna, z Chełmc, Dziadowej Kłody, Wolicy, Ostrówka z Przygodzic, z Mikstatu .( przepraszam jak pominęłam).

 

Centralnym  świętowaniem  w naszym spotkaniu była Eucharystia sprawowana przez kapłanów:                         

– Ks. kanonika Wiesława Cieplika – kustosza Sanktuarium( kościół filialny) i proboszcza parafii w Trzcinicy.

– Ks. Jarosława Dębińskiego – Moderatora diakonii wyzwolenia Ruchu Światło-Życie z naszej diecezji.

Świeccy podjęli służbę liturgiczną( lekcję, modlitwę wiernych i posługę ministrancką).

 Ks. Moderator powiedział homilię nawiązującą do liturgii z dnia ale też do charyzmatów Krucjaty.

M. in. Zaznaczył: ..„promocja trzeźwego stylu życia w duchu wdzięczności za 40 lat ruchu KWC . Propagowanie zdrowego, trzeźwego życia.. musimy podejść do tego jako ludzie wierzący w Jezusa Chrystusa.. to Duch Święty mnie namaścił abym ubogim niósł nadzieję.. Jezus wzywa do Naród do bojaźni szacunku przed Bogiem..Uznajemy, że jesteśmy słabi..Pan Bóg nie zostawia człowieka.. ale po raz kolejny prosimy o miłosierdzie , prosimy o Twoje wsparcie….człowiek szerzący nową kulturę musi wychodzić poza wspólnotę..”

 

Było też dzieleniem się chlebem , życiem i wspólną radością przy stole. Miejscowe Panie z Koła Gospodyń Wiejskich  zgotowany wspaniałą ucztę i klimat. 

Było widać jak dużo  radości jest w każdym człowieku gdy czuje się kochany, wolny i akceptowany.

Wiele  dobra zostało przekazane tak,  jak smaczny był byczyński chleb.

 

W Godzinie Miłosierdzia poprzez modlitwą w Koronce.. przepraszaliśmy za rozwiązłość , grzechy pijaństwa w naszej Ojczyźnie. Zawierzyliśmy też żywe dzieło , którym jest KWC, zobowiązania i Naród.

 

O Bożych łaskach i wsparciu Maryi było słychać w świadectwach członków KWC podczas Nabożeństwa Odpowiedzialności i Misji. Mówili , o zmianie relacji z Bogiem, o osobistej i wspólnotowej modlitwie , o podejmowaniu postu abstynencji alkoholowej w intencji drugiego człowieka, o wychodzeniu z słabości, o zmianie nastawienia, obyczajów w rodzinie.

Ks. Moderator dał akcent na relacje z Bogiem, 3 postawy: pana, niewolnika ,syna Boga Ojca..

O przyjęciu prawdy o naszym sumieniu.. o lęku , który często towarzyszy ale o tym ,że trzeba  cofnąć się i zaprosić Jezusa by uzdrawiał..

 

W naszym świętowaniu wzięło udział wielu parafian. Zachęcił ich do tego Ks. Proboszcz.

 

W drodze powrotnej odwiedziliśmy kościół parafialny w Trzcinicy pod wezwaniem Św. Bp Stanisława , patrona KWC . Gdzie jest też obraz MB Częstochowskiej .Była modlitwa i zakończenie naszego pielgrzymowania przez zrobienie kręgu                       i zaśpiewanie pieśni : Zjednoczeni w Duchu…

Serdecznie dziękujemy Ks. Kanonikowi Wiesławowi, parafianom, Paniom z KGS za przyjęcie naszej wizyty w ich parafii. Dziękujemy za opowiedzenie historii miejsc, obrazów, postaci, witraży. Dziękujemy za dar serca wyrażony w modlitwie ,               w każdym geście, uśmiechu. 

 

Życzymy Bożych błogosławieństw i  uzdrowień przez orędownictwo Matki Bożej , spełnienia planów by Sanktuarium było diecezjalnym. Polecamy Was w modlitwie.

Dorota – członek diakonii wyzwolenia Ruchu Światło-Życie, diecezja Kaliska