XV Dzień Wspólnoty KWC diecezji kaliskiej

Zaproszenie

Narodzić na nowo?!

XV Diecezjalny Dzień Wspólnoty Krucjaty Wyzwolenia Człowieka 

11.00 Zapalenie świecy – Byczyna
11.10 Pieśń i modlitwa do Ducha Św  i zawierzenie dnia Bogu i Niepokalnej Jutrzence Wolności – Moderator KWC – Ks.  Jarosław  Dębiński
11.20 Powitanie „Dobrze, że jesteś….” 
11.30 Przygotowanie do Eucharystii
11.45 Eucharystia
          – homilia – ks. Tomasz Dutkowiak -KWC Ostrów Wlkp.
          – komentarz przed liturgią słowa – KWC Byczyna
          – czytanie z dnia – KWC Kobylin
          – psalm – Diakonia Muzyczna
          – modlitwa wiernych – KWC Ostrów Wlkp.
          – procesja z darami: Ampułki + Hostia – KWC Kalisz, Księga Czynów KWC- 2 osoby KWC Cieszęcin, Dziadowa Kłoda, chleb – KWC Nowe Skalmierzyce

13.00 Agapa: spotkanie przy wspólnym stole, kawa, herbata, kanapki i ciasto przywiezione przez krucjatowiczów
14.00 Plany na 2014 r., relacje z Rejonów KWC Diecezji Kaliskiej
14.30 Modlitwa
15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia – prowadzenie Ostrów Wlkp.

Zapraszam! KWC Kalisz oczekuje przybycia krucjatowiczów, zaproście kapłanów – Waszych opiekunów.

Relacja

Dnia 12 kwietnia 2014 roku, w parafii św. Piotra I Pawła w Kaliszu odbył się XV Diecezjalny Dzień wspólnoty Krucjaty Wyzwolenia Człowieka diecezji kaliskiej. Mottem spotkania było hasło: „Nie lękajcie się narodzić na nowo”. Spora liczba członków Krucjaty przybyła min. z Wysocka Wielkiego, Nowych Skalmierzyc, Cieszęcina, Polanowic, Ostrowa Wlkp., Kalisza. Zgromadzonych powitał jak zawsze serdecznie gospodarz miejsca, ks. Prałat Stanisław Tofil. Obecny był również moderator diecezjalny Ruchu-Światło- Życie ks. Kanonik Jerzy Salamon oraz moderator Krucjaty Wyzwolenia Człowieka ks. Jarosław Dębiński. Ksiądz Tomasz Dutkowiak opiekun wspólnoty KWC z Ostrowa Wlkp., podczas Eucharystii powiedział: Powołać do życia coś, co cuchnie…tylko Jezus mógł dokonać cudu wskrzeszenia, ale my musimy odsunąć kamień by On mógł działać. Jezus wzywa by usunąć kamień, byśmy mogli doświadczyć, że On potrafi uleczyć nas z naszych niedoskonałości i wydobyć z grobu. Jezus chce byśmy usunęli, kamień, który jest w naszym sercu i złożyli ofiarę za tych, którzy rujnują swoje życie.  Na pewno Pan Bóg poruszy ich serca, które brzydko powiedzieć cuchną.

W programie była też wspólna modlitwa dziękczynno-błagalna oraz spotkanie przy wspólnym stole z rozmową i omówieniem planów na rok 2014. Podzieliliśmy się też marzeniami na zorganizowanie np. marszu trzeźwości w stolicy diecezji jak i modlitwy różańcowej o trzeźwość w naszej Ojczyźnie na falach eteru radio Rodzina.
Spotkanie, tradycyjnie zakończyliśmy przy krzyżu na placu parafialnym, odmawiając Koronkę do Bożego Miłosierdzia zawierzając potrzebujących, kapłanów i świeckich i naszą Ojczyznę.  Został zapalony znicz jako hołd dla obrońców życia oraz postawione wiosenne kwiaty jako symbol naturalnego życia  przyrody, odnawialnej  z wiosną.

Dorota Kasprzak Diakonia Wyzwolenia diec kaliskiej

    Zapisz się do newslettera